Balahibo Studio Kreatywne

Balahibo.

G-Flake

Klient

Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotniki

Usługa

Identyfikacja wizualna, projekt opakowań, strona www

Styl

Minimalistyczny

Znak swoim kształtem nawiązuje do struktury grafenu oraz zawiera wpisane dwie pierwsze litery nazwy G-Flake. Kolorystyka ma nawiązywać do grafenu oraz do znaku Łukasiewicz. Do wyżej wymienionego znaku nawiązuje również typografia. Sugerujemy natomiast aby znak stosować bez typografii w formie samego sygnetu.

Typografia

W przypadku G-Flake do zastosowania w identyfikacji wizualnej zdecydowaliśmy się na połączenie krojów Anton i Roboto. Ten pierwszy świetnie sprawdza się do nagłówków, drugi natomiast jest bardzo czytelny oraz w odpowiedniu sposób komunikuje się z odbiorcą.

Decyzje Projektowe

Zdecydowaliśmy się na wpisanie litery F w literę G. Wszystkie linie cięcia zostały poprowadzone pod kątem 60 lub 300 stopni. Znak ma pokazywać nowoczesność, stabilność oraz kształt struktury grafenu widocznej pod mikroskopem. 

Podsumowanie

Znak G-Flake to esencja innowacyjności i stabilności, harmonijnie łącząca kształt grafenu z dwoma pierwszymi literami nazwy w dynamicznym sygnecie. Kolorystyka, inspirowana grafenem i znakiem Łukasiewicza, współgra z oryginalną typografią (Anton i Roboto), tworząc unikalną tożsamość.